Agrifair - Kombinované dávkovací zařízení Fliegl pro bioplynové stanice

Novinky

Kombinované dávkovací zařízení Fliegl pro bioplynové stanice

03. 09. 2010

Výkonné kombinované vstupní dávkovací zařízení Fliegl Steel/Pro/polyPro zpracovává nejen kukuřici , travní siláž, také celé plodiny na siláž (GPS) i suroviny s vysokým podílem pevných hnojiv, dřevní štěpky, atd. Koncepcně vychází z vyhrnovacích návěsů Fliegl, které využívají výtlačné čelo a posuvnou podlahu. Celé zařízení je umístěno na tenzometrech, což umožňuje přesné nastavení množství dávkovaného materiálu do fermentoru. Stěny a podlaha jsou provedeny z polyethylenu, který je odolný vůči silážním šťávám.
Nový typ dávkovacího zařízení Fliegl,  nahrazuje vertikální odebírací šneky jedním robustním míchacím šnekem umístěným v půlkruhové kovové násypce. Jedná se o kombinaci dávkovače Fliegl PolyPro a zařízení firmy Mayer Siloking s vertikálním míchacím šnekem. Tato konstrukce zaručuje dokonalé promíchání více druhů surovin a zpracování i velkého podílu senáže nebo slamnaté chlévské mrvy. Tento typ dávkovacího zařízení je zatím instalován na námi realizovaných bioplynových elektrárnách v Moravské Třebové, Ždírci u Jihlavy a ve Všerubech u Kdyně.Video, jak pracuje kombinované  vstupní dávkovací zařízení Fliegl.( ke stažení zde, proklikněte tento odkaz).

Vysoká výkonost díky perfektnímu dávkovácímu a míchacímu efektu. Vhodné pro všechny typy fermentorů bioplynových stanic. Největší výhodou vstupního dávkovače Fliegl je bezesporu úspora energie od 0,45kW na 1m3. Nízké nároky na údržbu, díky robustní ocelové kontrukci. Dlouhá životnost vstupního dávkovače Fliegl , díky antikoroznímu nátěru s epoxidem, Korozi vzdorný kontajner z ušlechtilé nerez oceli . Dopravní šnek je vyroben také z ušlechtilé velmi kvalitní nerez oceli. Díky širokému průměru dopravních šneků je zajištěna bezporuchová doprava, dokonce i pevného hnoje. Kombinované zařízení vstupní dávkovač Fliegl je možno individuálně naprogramovat, podle objemu vstupního materiálu a podle doby, kdy má být dávkován. To zaručuje spolehlivý provoz , v jakémkoliv ročním období při jakéholi teplotě. Kontainery dodáváme od 18 do 200m3.


zpět na novinky

iso